/Files/images/yaponya/flags.jpg

Рік Японії в Україні

/Files/images/vihovna_robota/1.jpg2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казами давньою історією, мелодійними піснями та старими іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія. Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Загальні відомості:

  • Японія – острівна держава, яка розміщена на близько 3 тис. островів. Найбільшими з них є : Хоккайдо, Хонсю, Сікоку, Кюсю.
  • Давня назва держави – Ямато.
  • Столиця Японії – Токіо, "Східна столиця",яка розміщена на острові Хонсю.
  • Площа Японії – 372 тис. км2. (Чи можна назвати Японію маленькою державою?).
  • Населення - близько 128 млн. чол.
  • За формою правління Японія – це конституційна монархія із травня 1947 року. З 1989 року імператором Японії є Акіхіто , який є "символом держави і єдності народу".
  • Держава поділена на 47 префектур.
  • Це високорозвинена держава. За обсягами ВВП займає 3-є місце в світі після США та Китаю.
  • Входить до " Великої 7".

Японія - гірська країна: 75% становлять гори, найвищі на о. Хонсю - Японські Альпи (3000м). Найвища вершина - г. Фудзіяма (3776 м), в перекладі - Священна гора. Біля Японії проходить Тихоокеанський сейсмічний пояс, що спричиняє часті землетруси (7-8тис. на рік), 150 вулканів, 15 діючих вулканів. Вулканічна лава є цінним добривом, тому люди,в боротьбі за родючу землю, на свій ризик, підкорюють вулкани та живуть на їх схилах. 25% території - найбільша рівнина - Канто. Клімат різноманітний - від помірного до субтропічного мусонного. Тільки тут и можете зустріти бамбук під снігом; макак, які гріються взимку у термальних водах гірських озер. Доречі, саме вода із термальних джерел використовується японцями для бані фуро. У Японії дефіцит води, оскільки водними ресурсами забезпечена слабо. Річки короткі і переважно використовуються для зрошення. Земельними ресурсами теж малозабезпечена - 0,003га/ч.2/3 території під хвойними, субтропічними вічнозеленими лісами та кущами. Японія також бідна на мінеральні ресурси. В її надрах знаходиться майже вся таблиця Менделєєва, проте ресурси знаходяться в незначній кількості. Невеликі запаси мідних руд, поліметалічних, залізних, кам'яного вугілля. перше європейці побували в Японії в середині 16 ст., проте доступ іноземців в країну був заборонений. Лише в середині 19 ст. Японія відкрила свої кордони, але регулює в'їзд в країну. За кількістю населення країна займає 7 місце в світі і є єдиною країною, яка в результаті проведеної демографічної політики перейшла від ІІ типу відтворення населення до І. Японія - однонаціональна держава - 99,7% японці, нація здорових людей з найнижчим у світі показником дитячої смертності.

Середня тривалість життя 80,7 р. Середня густота населення - 327ч/км2. Проте фактична густота ще більша - дефіцит території. У Японії 200 великих міст, урбанізація становить 76%, найбільші агломерації - Токіо, Осака, міста-мільйонери - Кобе, Кіото, Нагоя,. Найбільший мегалополіс - Токкайдо. Щоб вирішити проблему дефіциту території будують хмарочоси, будинки-акваріуми.

Мова досить специфічна: 2 азбуки, ієрогліфічна писемність запозичена в Китаї в 6 ст. У повсякденному житті вживають 2000 ієрогліфів та 46 літер, 2 алфавіти. Японські тексти читаються згори до низу та справа наліво. Це країна високої культури і суцільної грамотності.

Рік Японії в Україні

Інформаційна хвилинка в бібліотеці « Японія- країна сонця, що сходить»

/Files/images/yaponya/1.jpg

Учні 3 класу взяли участь у виховному заході «Оригамі – один із видів японської майстерності».

/Files/images/yaponya/2.jpg

Розпочато серію білінгвальних уроків «Японія очима дітей»:

/Files/images/yaponya/3.jpg/Files/images/yaponya/4.jpg/Files/images/yaponya/5.jpg

Відвідування виставки робіт ручної творчості « Японія і Я» учнями школи.

Рік Японії в Україні

Жовтень:

Продовжено серію білінгвальних уроків «Японія очима дітей»

( вчитель англ.мови Ільєнко Т.В. та 3В клас)

/Files/images/yaponya/Рік Японії.jpg

Учні 3 - Б класу створили виставку речей, пов’язаних з Японією.(класний керівник П’ятиріченко Л.М.)

/Files/images/yaponya/Виставка.jpg


Конференція з нагоди Дня Європейських Мов. Представник Японії був гостем на цьому заході.( вчителі англ..мови Касіч І.Т., Ільєнко Т.В. та учні 3А класу)

/Files/images/yaponya/Конференція.jpg


Рік Японії в Україні

Листопад:

Продовжено серію білінгвальних уроків «Японія очима дітей»( вчитель англ.мови Ільєнко Т.В. та 3В клас)

/Files/images/yaponya/«Японія очима дітей».jpg/Files/images/yaponya/«Японія очима дітей» 1.jpg


Оригамі ( вчитель Січкар О.В. та її 4В клас)

/Files/images/yaponya/орігамі.jpg/Files/images/yaponya/орігамі 1.jpg


Інформаційна хвилинка в 3А класі.Все,що ми знаємо про японський прапор. (вчитель Самусь О.В. та її 3А)

/Files/images/yaponya/Інформаційна хвилинка.jpg


Рік Японії в Україні:

Грудень

Продовжено серію білінгвальних уроків «Японія очима дітей»( вчитель англ.мови Ільєнко Т.В. та 3В клас)

/Files/images/yaponya/грудень.jpg


Японський Дід Мороз

Підготовка до фестивалю «Загадкова Японія»

Створення виставки – Крокуючи Японією

/Files/images/yaponya/Дерево.png


Виготовлення прапорів Японії

( Касіч І.Т. та учні 4А класу)

/Files/images/yaponya/прапор.jpg


Участь у районному фестивалі « Загадкова Японія»

( керівник гуртка Касіч І.Т та учні 8Б класу)


Кiлькiсть переглядiв: 1357

Коментарi